E-devlet E-imza Nasıl Alınır?

  Öncelikle e-devlet üzerinden e-imza alınamaz. Mutlaka bizim gibi e-imza hizmet sağlayıcı aracılığı ile almanız gerekir. Ülkemizde devlet tarafından yetkilendirilmiş 4 adet e-imza hizmet sağlayıcı yer almaktadır. E-imza nasıl alınır? Öğrenmek ve ayrıntılı bilgi için bizi 0212 963 33 04 nolu numaramızdan arayabilirsiniz.

  E-devlet sistemi üzerinde birçok işlem e-imza ile yapılabilir duruma geldi. En basiti artık ikametgah değişikliğini dahi e-imzanız ile oturduğunuz yerden yapabiliyorsunuz. Hatta yakın zamanda soyisim düzeltme , değişiklik yapma gibi işlemleri eimza ile yapabiliyorsunuz. E-imza kullanımı 5070 sayılı kanun içinde ıslak imza ile aynı yükümlülüğe sahiptir olarak açıklanıyor. Yani günümüzde sözleşme imzalama, yabancı çalışma izni başvurusu, tubitak, e-fatura başvurusu(şahıs firmaları için) ekap , e-devlet gibi birçok sistemde e-imzanız ile dünyanın herhangi bir yerinden bilgisyarınızı açıp işleminizi yapabiliyorsunuz.

  Peki E-devlet e-imza nasıl  alınır? dediğimizde. Ülkemizde 4 tane elektronik imza vermeye yetkili kurum bulunmaktadır. Eimza.net bunlardan bir tanesidir. İsterseniz ofislerimize gidip isterseniz de adresinize teslim isteyerek e-imzanıza kısa sürede sahip olabilirsiniz. Adresinize teslim e-imza için arkadaşlar geldiklerinde e-imza alacak kişi orada olmalı ve kimliği yanında bulunması gerekir. Gelen yetkili size tek sayfa bir form doldurtup e-imzanızı orada üretip kurulumunu yaparak hazır şekilde teslim eder. Yani ortalama 15 dk içinde e-imza işlem yapabilir duruma gelir.

E-devlette E-imza Nasıl Kullanılır?

E-devlette e-imza nasıl kullanılır? sorusunun cevabı aslında çok basit. E-imza başvurusu yapıp elektronik imza sahibi olduktan sonra. aktivasyon işlemi sırasında size bir usb şeklinde bir token/flash disk teslim edilir. Bu sizin e-imzanızdır ve bir de şifresi bulunmaktadır. E-devlete girişi yaptığınızda e-imza ile giriş bölümüne tıklamanız gerekir. Açıılan sayfada sizden tc kimlik numaranız girilmesi istenir ve devam et dediğinizde sistem size bir kod üretir sayfa üzerinde bu kodu edevletin kendi uygulamasına girmeniz istenir. Bu uygulama yine sayfa üzerinde kodun yazdığı yerin birkaç satır üzerinde uygulamayı indirmek için tıklayınız olarak görünür. Tek yapmanız gerekir uygulamayı indirip çift tıklayıp açmanız ve kodu yapıştırıp e-imza şifreniz ile sisteme giriş yapmanız. 

  E-devlet e-imza nasıl alınır ve e-devlette e-imza nasıl kullanılır? ile ilgili soruların cevaplarını açıklamaya çalıştık. E-imza bavşurusu yapmak için 0212 963 33 04 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki başvuru formumuzu doldurabilirsiniz. 

Başvuru Formu

Başvuru Formu

Formumuzu Doldurun 15 Dk. İçinde Arkadaşlarımız Size Dönüş Yapsınlar.

Whatsapp Sipariş
1
Buradan Yazınız
Merhaba, Eimza.net E-imza Hizmet Sağlayıcısına Hoşgeldiniz. Bizimle buradan iletişim kurabilirsiniz.
Hemen Ara