30 DK. Kullanılabilir KEP Adresi Nasıl Alınır? KEP Başvurusu İçin Hemen Ara 0212 963 33 04

KEP Adresini Hizmet Sağlayıcılardan Almanız Gerekir. Arkadaşlarımız Ofisinize Gelerek KEP Başvurunuzu alıp 30 dk. İçinde KEP Adresini Kullanabiliyrsunuz. Hepsiburada, Trendyol, Şirket Açılışı, E-fatura itirazı vb. sistemlerde kullanabilirsiniz. Başvuru Ya da Evrak Bilgisi İçin Hemen Arayın.

KEP Adresi Nedir? Nasıl Alınır?

KEP Adresi Nedir? Nasıl Alınır?

KEP adresi nedir? Nasıl Alınır? sorusunun cevabı şu şekilde yanıtlanır, Yasal geçerliliği olan ve teknik açıdan güvenli bir ortamda bilgi ve veri paylaşımı yapılan ve kesin delil sayılan Kayıtlı Elektronik Postanın kısaltılmış haline KEP denir. KEP Başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun cevabını yazımızda detaylı bir şekilde ele alacağız, ayrıca KEP adresi nereden alınır? ve KEP kullanım alanları nelerdir? gibi merak edilen tüm soruların cevaplarını da ulaşacağınız yazımıza öncelikle Kayıtlı Elektronik Posta adresi nedir cevabı ile başlayalım.

  KEP adresi nedir? ayrıntısına bakarsak; Gönderilen e-postaların zaman ve içeriğinin değiştirilemediği, alıcı ve gönderen kimliklerinin belli olduğu, hukuki geçerliliği bulunan ve güvenli bir elektronik posta adresine Kayıtlı Elektronik Posta Adresi denir. Kayıtlı Elektronik Posta bir e- postanın ekleri ile birlikte e-imza ile zaman damgası kullanılarak iletildiğini ve değiştirilmediğini veri bütünlüğü sağlar. Alıcı ve gönderenin kimliklerinin tespit ve geçerliliği kimlik doğrulama ile sağlanır, inkâr edilemezlik sayesinde göndere ya da alıcı inkâr edemez ve deliller 20 yıl muhafaza edilir. Kayıtlı Elektronik Posta kullanımı;

  • Kullanım kolaylığı
  • Gönderi, lojistik ve depolama alanlarında azalma
  • Bağımsız iletişim imkânı
  • Verimlilik
  • Takip kolaylığı
  • Çevre korunmasına katkı sağlar ancak Kayıtlı Elektronik Posta adresinde gönderi yapabilmek için e-imza kullanma zorunluluğu vardır, bu nedenle Kayıtlı E-posta adresi alırken eğer bir gönderi yapacaksanız e-imza başvurusu yapılmalıdır.

KEP Adresi Nasıl Alınır?

  KEP Adresi Nasıl Alınır? ile ilgili öncelikle kimlik tespiti yapılma zorunluluğu vardır. Bireysel ya da Kurumsal KEP başvurularınızda ister ofisimize gelerek isterseniz de uzman arkadaşlarımızı davet ederek işlemlerinizi kısa sürede tanımlayabilirsiniz. KEP adresi alabilmeniz için Kurumsal KEP başvurularının imza yetkilisinin orada olması gerekir. Vekalet ile de KEP adresi alabilirsiniz. Vekalette KEP adresi başvurusu yapmaya yetkilidir gibi bir ibare geçmeli ya da genel bir vekaletname olmamalıdır. Vekaletnamenizi bize iletirseniz inceleyip geçerliliğini size iletiriz.

 KEP Adresi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve başvuru için aşağıdaki formumuzu doldurabilir ya da whatsapp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 0212 963 33 04 Hemen Arayın.

KEP Başvurusu Nasıl Yapılır?

  KEP Başvurusu Nasıl Yapılır? için Ekstra güvenlik isteyen Kayıtlı Elektronik Posta hizmeti bir e posta sistemi denilebilir., Kayıtlı Elektronik Posta Başvurusu için resmi kimlik belgesi ve ön başvuru formu doldurulması gerekir. Diğer gerekli evrakları için 0212 963 33 04 Merkez iletişim numaramızı arayabilirsiniz. İstanbul KEP Başvuru, Antalya Başvuru Merkezi, Ankara Kayıtlı Elektronik Posta Başvuru Merkezi ve İzmir KEP Başvurusu Ofislerimiz bulunmaktadır. Aradığınızda size en yakın şubemizi yönlendirerek işlemlerinizin nasıl hızlanacağı konusunda yardımcı oluyoruz. Kayıtlı Elektronik Posta sistemi hizmetleri KEPHS tarafından verilmektedir. Sistem içerisinde elektronik belgelerin saklanması, güvenli iletişim, elektronik ortamda güvenli üçüncü taraf hizmeti gibi birçok hizmet sunulmakta. Kayıtlı Elektronik Posta aynı zamanda tekrar gönderim ve raporlama gibi birçok işi geçmiş mutabakat süreçlerine tek ekran üzerinden ulaşma imkânı ile kısa sürede sağlar ve zamandan kazanmaya imkân tanır.

  Bireysel ve Kurumsal Kayıtlı Elektronik Posta hesabı e-ticaret işlemlerinde, online alışveriş siparişlerinde, banka talimatlarında, başvuru, dilekçe, ihale teklifi, sözleşme gibi alanlarda kullanabilir. Kurumsal alanlarda ise bordro ve e-fatura gönderimlerinde, maaş ödemeleri ve belge paylaşımlarında, yazışma ve hesap mutabakatlarında kullanılır. KEP Başvurunuzu bizim aracılığımız ile yaptığınızda yarım saat içinde hesap açılır ve kullanılabilir. KEP adresinizden bir gönderi yapmak istediğinizde e-imzanızın olması gerekir. E-imzanız olmadan gönderi yapılamaz. E-imza Başvuru ve KEP Adresi başvurusu için bizi arayabilir ya da formumuzu doldurabilirsiniz.

Başvuru Formu

KEP Başvurusu Nasıl Yapılır?
KEP Başvursu Nasıl Yapılır?

KEP Adresinizi 1 ya da 3 Yıllık Alabilirsiniz.

KEP BAŞVURU FORMU

Başvuru Formlarınıza 15 Dk. İçinde Geri Dönüş Yapılır.

Kep Adresi Kullanım Alanları Nelerdir?

KEP Adresi Zorunlu Kullanımı

KEP Adresi Zorunlu Kullanımı ,  Standart E-Posta sistemindeki açıklardan dolayı ortaya çıktı. Standart e posta hukuki açıdan hiçbir delil niteliği barındırmaz, ispat sorumluluğu göndericiye aittir, standart e postaların içerikleri kolaylıkla değiştirilir tüm bu nedenler Kayıtlı Elektronik Posta sisteminin hayatımıza girmesine neden olmuştur. Bir e-postanın e-imza ve zaman damgası kullanılarak ekleri ile gönderildiğini içeriğinde değişmediğini delil üreterek ispat eder. Herkes tarafından kullanılmaya başlanan Kayıtlı Elektronik Posta sisteminden yararlanmak isteyenler KEP Başvurusu için gerekli belgeler ile müracaat edebilirler.

  Yazımızda KEP Adresi Nedir? başlıklı yazımızda KEP Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını vermeye çalıştık, sistemin faydalarını ve işleyişini anlattık. Hayatımıza ve hukuka girişi konusunda genel bilgiler sunduk KEP Kullanım Alanları Nelerdir? Anlatmaya çalıştık. KEP Adresi Nereden Alınır? Sorusunun cevabı E-dönüşüm Bilişim (eimza.net) Merkez ve Müdürlükleridir ve bunun için gereken evrakların tamamlanması durumunda gelip KEP adresi açılışınızı yapıyoruz. Daha fazla bilgi ve detay öğrenmek, KEP fiyatları konusunda bilgi sahibi olmak başvuru formlarımızı doldurabilir, whatsapp kurumsal hattımızdan yazabilir ya da 0212 963 33 04 nolu bilgi ve başvuru numaramızdan bize ulaşarak sorularınızı yöneltebilir ve başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

KEP Adresi Kullanım Alanları Nelerdir?

KEP 2011 Tarihinde Resmî Gazetede Yayımlandı; KEP Adresi kullanım alanları, Kayıtlı Elektronik Posta kavramı Türk hukukuna 6102 sayılı kanunun 18/3 maddesi ile 14 Şubat 2011 tarihinde resmî gazetede yayımlanarak girmiştir. Sistem ile ticari, özel ve resmî belge ve yazılar kurum, kuruluş ve şahıslar arasında gönderi alınıp gönderilmektedir. Resmî gazetede yayınlanan elektronik tebligat yönetmeliği yani Kep yönetmeliğine göre kamu kurumlarının tebligatlarının şirketlere e tebligat ile yapılması zorunlu hale getirilmiştir. Kayıtlı Elektronik Posta sistemi kapalı bir sistemdir sadece kendi arasında gönderim yapılabilir. 

Gönderiler Hukuki Delil Olarak Kabul Edilmektedir; Her içerik noter tasdikli ve iadeli taahhütlü gelip gitmekte bu nedenle de tüm içerikler hukuki delil olarak kabul edilmektedir. E-devlet tarafında da kullanılabilen Kayıtlı Elektronik Posta adresi hızlı, kolay, garantili, güvenli maliyetsiz ve zamandan kazandırdığı için gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızın birçok yerinde kullanımını arttırmıştır. Sistem en fazla Mutabakat, İhtar ve İhbar, Tebligat, Teklif, Sipariş ve Sözleşmeler, İK Süreçleri (Bordro ve İzin Formları), Bildirimler, Kalite Dokümanları ve Fatura İtirazı alanlarında kullanım göstermektedir. Yukarıdaki işlemleri kısa sürede ve neredeyse maliyetsiz yapmak için KEP Başvurusu yapmanız gerekir.

  Yabancı çalışma izni başvurularında öncelikle tüm başvurularda KEP adresi ve Elektronik İmza olması gerekirken. Artık sadece elektronik imza olma şartı ile başvurular yapılıyor. Çalışma bakanlığından yapılan bildirimde Kayıtlı Elektronik Posta adresi zorunluluğuna şimdilik olmadığı ile ilgilidir. Önce Kayıtlı Elektronik Post adresini zorunlu tutarak her yabancı çalışan başvurusu yapıldığında KEP adresi alınarak ileride doğacak bildirimlerde yasal geçerli ve en güvenilir sistem kullanılmak isteniyordu. Yabancı çalışan izni başvurusu için bizden sadece e-imza almanız yeterli olacak.

  Kalkınma Bakanlığı Tarafından E–Yazışma Projesi Başlatıldı;2010 tarihinde Kalkınma Bakanlığı tarafından e – yazışma projesi başlatıldı, kurum ve kuruluşlar arasında yapılan resmi yazışmalar kâğıt kullanmadan Kayıtlı Elektronik Posta alt yapısı kullanılarak elektronik ortamda yürütülmesi sağlandı. 2015 tarihinde yürürlüğe giren proje ile ilgili kurum ve kuruluşların Kayıtlı Elektronik Posta adresi edinme zorunluluğu da getirilmiştir.

  İş Gücü ve İş Verimliliği Artacak; E- yazışmanın devreye girmesi ile kurumlar arası yazışmalarda yaşanan gecikmeler son bulacak, bürokrasi hızlanacak, hizmet kalitesi artacak, zamandan ve kâğıt tüketiminden faydalanılacak, işletme maliyetleri azalacak, iş gücü ve iş verimliliği artacak ve anlaşmazlık halinde delil olarak kabul görecektir. Gelişen teknoloji sayesinde kurum, kuruluş, işletme hatta kişiler elektronik posta kullanımı arttı ancak standart e- posta sisteminde yaşanan açıklar nedeni ile problemler yaşanmaya başladı bu durum Kayıtlı Elektronik Posta sisteminin uygulanması noktasında bir ihtiyaç halini aldı.

KEP Adresi Nereden Alınır?

KEP Adresi Nereden Alınır?

Ülkemizde aktif olarak çalışan Kayıtlı Elektronik Posta hizmet sağlayıcı sayısı ikidir. Kep adresi nereden alınır? ın cevabı KEPHS’ler ve resmi İş Ortaklarıdır. E-dönüşüm Bilişim (Eimza.net)KEP hizmet sağlayıcısıdır Yetkili Ortağıdır. E-dönüşüm Bilişim Kayıtlı Elektronik Posta hizmet sağlayıcı resmi iş ortağıdır.KEP Başvurusu E-dönüşüm bilişim hizmetleri olarak  merkez müdürlüklerimize ya da  başvuru merkezlerimize şahsen yaparak  KEP adresinizi alabilirsiniz.Aynı zamanda biz ofisinize gelerek başvurunuzu ve evraklarınızı yerinde alıp açılışınızı hemen yapabilirsiniz.Kayıtlı E-posta sisteminde standart elektronik posta hesapları kullanılmaz, yani bir KEP hesabından standart elektronik posta adresine (gmail, hotmail gibi)Kayıtlı E-posta iletisi gönderilemez. Hizmet Sağlayıcıları tarafından hesap sahibinin resmi belgelerine dayanılarak kimlik bilgileri alınarak sağlanan kayıtlı e-posta adresleri kullanılır. Kayıtlı Elektronik Posta sistemi KEPHS’ler tarafından işletilir.

  KEPHS Güvenli Üçüncü Taraftır; güvenli üçüncü taraf rolünde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yetki alan ve denetime tabi güven kurumu niteliğinde kayıtlı e-posta hizmet sağlayıcısı üzerinden geçer. KEPHS’ler gönderi ve içerikleri 20 yıl saklamak zorundadır, hizmeti güvenilir şekilde yürütmek, idari ve teknik imkan sunmak, kişisel verilerin korunmasını sağlamak, koşul ve kurallara uymak, işin sürekliliğini ve olay yönetimini sağlamak ile yükümlüdürler. KEP Başvurusu için “Başvuru Formumuzu” doldurabilir ya da 0212 963 33 04 numaramızı arayabilirsiniz. Size en yakın şubemizi yönlendiririz.

Sıkça Sorulan Sorular

KEP Adresi Ne İçin Kullanılır?

Kayıtlı Elektronik Posta Adresi (KEP) , Tebligat Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu ile beraber kullanılmaya başlanmıştır. Öncelikle tüm tebligatların nu adreslere gönderilmesi kararlaştırılmış fakat daha sonra UETS (Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi) çıkması ile beraber KEP adresi UETS ye gelen tebligatlara cevap verme amaçlı kullanılabilir denilmiştir. KEP adresi şu anda devletin tüm yazışmalarında kullanılarak kargo maliyeti ortadan kalmış ve süreç hız kazanmıştır. E-fatura iptali, hukuki anlaşmazlık durumlarında, Gümrük ve Şirket Açılışı gibi birçok durumda KEP adresi kullanılmaktadır. En önemlisi şirketler çalışan bordrolarını gönderirken KEP adresini kullanarak hem maliyetten, hem zamandan, hemde yasal olarak saklama zorunluluktan kurtulmuş oluyorlar.

KEP Adresi Kimler İçin Zorunludur?

Kayıtlı Elektronik Posta Adresi önceleri tüm limited ve anonim şirketler için zorunlu idi. Şimdi ise şirket açılışlarında KEP adresi alma zorunluluğu bazı mesleklerde zorunludur. Örneğin BTK, TURSAB, EPDK , MEB vb. kurumlar kendilerine bağlı iş yapan şirketler ile yazışmalarını KEP adresi üzerinden yapmakta ve bunun zorunlu tutmaktadır.

KEP Ne Demek?

KEP; Kayıtlı Elektronik Posta Adreslerinin kısaltması ile oluşmuş. Kapalı devre çalışan bir mail sistemidir. Gönderici ve alıcının kimliğinin kesin olarak tespit edildiği ve içeriğin değiştirilemez olduğunu garanti eder. Ayrıntı ve başvuru için bizi arayın. 0212 963 33 04

Şahıslar KEP Adresi Alabilir mi?

Şahıslar KEP adresi alabilirler. Zorunlu değildir fakat yazışma ya da bir yere bildirim için Bireysel KEP adresi alabilirler. Örneğin Şahıs Firması Hepsiburada vb. pazaryerlerinde işlem yapacaksa KEP Adresi alıp bildirmesi gerekir.

Performans, Yazılı uyarı ve Mutabakat Bildirimleri

En çok kullanılan bir diğer alan mutabakat gönderimleridir. Özellikle bayi, acente, şube, satış ortakları olan şirketler mutabakat gönderilerini (kazanç pusulası) yasal hale getirmek için gönderilerini KEP üzerinden ve itiraz yazışmalarını Kayıtlı Elektronik Posta üzerinden yapıyor. 2014 yılında ilk başlayan sektör sigorta şirketleri oldu. Yaklaşık 5 yıldır acentelerine gönderilerini Kayıtlı E-posta sistemi üzerinden yapıyorlar. Çalışanlarınızı performans ve yıllık izin gibi bildirimlerini de yine Kayıtlı Elektronik Posta adresi üzerinden yapabilirsiniz.

UETS Tebligat Cevaplarında

Daha önce UETS kaydı yapmış olan herkesin KEP adresi alması gereklidir. Buradan gelen tebligatlara itirazlarınızı hızlı, güvenli ve yasal olarak cevap verebileceğiniz tek sistem KEP Adresleridir. UETS devlet tarafından tebligatların elektronik yolla ile hızlı ve daha az maliyetle gönderilmesi için kurulmuş ulusal elektronik tebligat sistemidir.

Teklif ve Sözleşme Gönderimlerinde

Özellikle izole edilmiş çalışma hayatına geçildiğinden beri birçok kurum ve kuruluş hem kargo maliyeti hemde kâğıt ortamından uzaklaşmak için Tekliflerini ve Sözleşmelerini Kayıtlı Elektronik Posta Adresi üzerinden kabul ediyorlar. Bu şekilde bir sözleşme gönderimi kargo ile 20 TL gibi maliyetleri buluyorken Kayıtlı Elektronik Posta Adresi üzerinden sözleşme ve teklifler hem yasal hemde güvenli şekilde 1,5 TL ye 1 dakika içinde ulaşmış oluyor. Ayrıntılı bilgi için hemen arayın. 0212 963 33 04.

Çalışan Bordroları Gönderimlerinde

Tüm çalışanlarınızın Bordrolarını Kayıtlı Elektronik Posta üzerinden kâğıt ortamına göre 50% daha az maliyet ile 15 dk. içinde hiçbir kâğıda dokunmadan yasal ve güvenli şekilde gönderip saklamasını yapabilirsiniz. Şu anda 250, 500, 1000 çalışanlı 650’nin üzerinde şirket bu şekilde bordro gönderimi yapıyor. KEP Bordro demo sunumu için bize ulaşın.0212 963 33 04

BAŞVURU FORMU

Zaman Damgası Başvuru

İletişim

MErkez İletişim

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:13 No: 2490 Şişli -İSTANBUL

0212 963 33 04

Cennet Mah. Hurriyet Cad. Taşdelen Sok. K.Çekmece

0212 963 33 04

Merkez mahallesi istanbul cadesi no 16 / 4 Bağcılar Metro Duragı veya bağcılar tranvay durağı, 34200 Bağcılar

0212 963 33 04

NECİP FAZIL MAH: CANDAN SOKAK: No:10 d/5 ÜMRANİYE/İSTANBUL

0212 963 33 04

Gayrettepe Mah. Ahmet Hamdi Cad. No:10 Yenimahalle Ankara

0312 963 14 43

Balbey Mah. Cengiz Topel Cad. Muratpaşa-Antalya

0242 255 02 07

Y. Sultan Selim Mah. Mevlana Cad. Körfez İş Merkezi 1.Etap Emlak Konutları Apt. No: 106/3  Körfez/Kocaeli 

0532 706 98 02

Yarhasanlar Mah Konuk CAD No 52/106 Şehzadeler Manisa

0850 255 02 15

Ofisinizde ya da Evinizde (Home Office) Kapıda Teslim E-imza. Whatsapp Hattımızdan Yazabilir, Formumuzu Doldurabilir ya da Arayabilirsiniz.

Başvuru Formu

Formumuzu Doldurun 15 Dk. İçinde Arkadaşlarımız Size Dönüş Yapsınlar.

Whatsapp Sipariş
1
Buradan Yazınız
Merhaba, Eimza.net E-imza Hizmet Sağlayıcısına Hoşgeldiniz. Bizimle buradan iletişim kurabilirsiniz.
Hemen Ara