E-imza Nasıl Alınır? Nerelerde Kullanılır?

E-imzanız 45 dk.’da Kapınızda Teslim. Telefon Numaramızdan Arayabilir, Başvuru Formumuzu Doldurabilir , Chat ya da Whatsapp Hattımızdan Yazarak Adres ya da Konum Bilgisi Gönderebilirsiniz. 0212  963 33 04

E-Tuğra E-imza Başvuru Merkezleri: İstanbul, Ankara ve Antalya

E-imza Nasıl Alınır? E-tuğra E-imza
E-Tuğra BTK Elektronik İmza Yetki Belgesi

E-imza.net E-dönüşüm Hizmetleri; Bilgi Teknolojileri Kurumu Tarafından 2006 Yılından İtibaren Yetkilendirilmiş E-Tuğra Yetkili Başvuru Merkezidir.

Aşağıdaki Linkten E-Tuğra ( EBG Bilişim Hizmetleri A.Ş) BTK Yetki Belgesine Ulaşabilirsiniz.

BTK Yetki Belgesi Sayfası

E-imza Nasıl Alınır?

Elektronik imza bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından onaylanmış olan elektronik hizmet sağlayıcıları tarafından sunulur. E-İmza nasıl alınır; Bireysel elektronik imza için başvuru sahibinin T.C. kimlik numarasının yazılı bulunduğu resmi kimlik belgesinin aslı, nitelikli elektronik sertifika taahhütnamesi ile başvuru formu gerekir. Kurumsal elektronik imza almak isteyenler son altı aylık faaliyet belgesinin aslı, başvuranın üzerinde T.C. kimlik numarasının yazılı olduğu resmi kimlik belgesinin aslı, İmza sirkülerinin fotokopileri nitelikli elektronik sertifika taahhütnamesi ile başvuru formu gerekir ve hem kurumsal hem de bireysel e-imza vardır.  Başvurunuzu web sayfamızdaki telefon numaramızdan, whatsapp hattımızdan ya da başvuru formlarımızı doldurarak yapabilirsiniz.

  Nitelikli Elektronik İmza Sertifikası; Nitelikli elektronik imza sertifikası, sertifika hizmet sağlayıcısının kimlik bilgilerini kurulduğu ülkeyi sertifikanın geçerli olduğu süreyi ve sertifika seri numarasını barındıran ve elektronik ortamda kullanılan sertifika çeşididir. Kısa adı NES olan nitelikli elektronik sertifika e-imza almak için gerekli olan elektronik sertifikadır. Elektronik imza oluşturmak için bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu tarafından yetkilendirilen nitelikli imza sertifikası alınma zorunluluğu bulunmaktadır. Sertifika yalnız gerçek kişilere verilir kurumların bu sertifikayı almaları söz konusu değildir.

  Elektronik İmzanın Kullanıldığı Yerler; İnternetin yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile eimza birçok kurumsal ve ticari alanda kullanılmaya başlandı pasaport üniversite sınavları gibi birçok başvuruda, kurumların arasındaki iletişimlerde, sosyal güvenlik ile sağlık uygulamalarında, elektronik oy verme işlemlerinde ve vergi ödemelerinde internet bankacılığı ile sigortacılık işlemlerinde e-imza kullanılır. Ayrıca e-sözleşmelerde ve e-sipariş işlerinde de sanal imza kullanılmaktadır.

E-imza nasıl alınır? Sorusunun cevabını arayanların öncelikle bilmesi gereken elektronik ortamda kullanılan e-imza bilgi teknolojileri ve iletişim kurulunun onayladığı elektronik sertifika hizmet sağlayıcıları tarafından temin edilir. Birçok özel ve resmi kurum ve kuruluşta kullanılan sayısal veri olan e-imza al ve internet ortamında tüm belge ve verilerini güven ile kullan

HIZLI BAŞVURU FORMU

E-imza Nasıl Alınır?

İnternetin her alanda kullanılmaya başlaması güven sorunun ortaya çıkmasına neden oldu bu durumda kimlik doğrulama, gizlilik ve veri bütünlüğü ile inkâr edilmezliği sağlamak için dijital imza uygulaması ortaya çıkarmış oldu. Bu dört temel özellik ile birlikte elektronik ticaretin ve kamuda yürütülen e-dönüşüm projelerinin internet ortamında güvenli işlemleri yapabilme olanakları genişletildi. Islak imza ile aynı hukuki sonucu doğuran ve kesin delil olarak kabul edilen dijital imza ile elektronik ortamda yapılan tüm işlemler hukuksal geçerlilik elde etti. Bu sebepten dolayı internet ortamında hukuksal bir geçerlilik kazandırılmak istenilen her işlem için ister elektronik isterse mobil imzanın kullanılması kaçılmaz bir geçek olarak ortaya çıktı. E-imza başvuru ancak elektronik sertifika hizmet sağlayıcılarından yapılabilir. Eimza.net (E-dönüşüm Hizmetleri)e-imza hizmet sağlayıcı olarak ofisinizde ya da evinizde e-imzanızı kapınızda teslim etme hizmeti sunar. E-imzanız 15 dk. içinde kullanılabilir olarak teslim edilir.

E-İMZA BAŞVURU FORMU

E-imza Nasıl alınır?

E-imza Alabilmek için kimlik tespiti yapma zorunluluğu vardır. İster ofislerimize giderek isterseniz de adrese teslim e-imzanızı alabilirsiniz. E-imzanızı şirket adına çıkararak kurumsal e-imza da oluşturabilirsiniz.

E-imza Nasıl Atılır?

Pdf üzerine e-imza nasıl atılır sorusunun cevabı pdf içinden yapılabileceği gibi ücretsiz programlar kullanarak da yapabilirsiniz. Eğer pdf üzerinde izim bilgisinin çıkması isteniyorsa ücretli programlar kullanılabilir.

E-imza Nereden Alınır?

E-imza sadece e-imza hizmet sağlayıcılarından alınabilir. 4 adet e-imza hizmet sağlayıcı bulunmaktadır ve bunlara bağlı bağlı başvuru merkezleri bulunur. Biz 4 e-imza hizmet sağlayıcıdan bir tanesiyiz. E-imzanızı ister adresinize teslim ya da ofislerimize giderek alabilirsiniz. Ayrıntı ve sorularınız için 0212 963 33 04 ü arayabilrsiniz.

Uyap E-imza Nasıl Alınır?

Uyap vatandaş uyap, avukat uyap, bilirkişi uyap ve kurum uyap portalları olarak ayrılır.  Kendi adınıza aldığınız e-imza ile uyapta dava dosyalarınınız sorgulayabilir ya da dava açıp, dilekçe oluşturabilirsiniz. Kurum Uyap için ise önce e-imza almanız gerekir ve daha sonra şirketiniz adına başvuru yapmanız gerekir. Onaylandıktan sonra şirketinize ait davaları listeleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığı ile ilgili bizden bilgi alabilirsiniz.

İletişim

Ofisinizde ya da Evinizde (Home Office) Kapıda Teslim E-imza. Whatsapp Hattımızdan Yazabilir, Formumuzu Doldurabilir ya da Arayabilirsiniz.

MErkez İletişim

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:13 No: 2490 Şişli -İSTANBUL

0212 963 33 04

Cennet Mah. Hurriyet Cad. Taşdelen Sok. K.Çekmece

0212 963 33 04

NECİP FAZIL MAH: CANDAN SOKAK: No:10 d/5 ÜMRANİYE/İSTANBUL

0212 963 33 04

Balbey Mah. Cengiz Topel Cad. Muratpaşa-Antalya

0242 255 02 07

Gayrettepe Mah. Ahmet Hamdi Cad. No:10 Yenimahalle Ankara

0312 963 14 43

Y. Sultan Selim Mah. Mevlana Cad. Körfez İş Merkezi 1.Etap Emlak Konutları Apt. No: 106/3  Körfez/Kocaeli 

0532 706 98 02

Yarhasanlar Mah Konuk CAD No 52/106 Şehzadeler Manisa

0850 255 02 15

eimza.net logo

Başvuru Formu

Formumuzu Doldurun 15 Dk. İçinde Arkadaşlarımız Size Dönüş Yapsınlar.

Whatsapp Sipariş
1
Buradan Yazınız
Merhaba, Eimza.net E-imza Hizmet Sağlayıcısına Hoşgeldiniz. Bizimle buradan iletişim kurabilirsiniz.
Hemen Ara