Eyp Dosyası Oluşturma ve Açma Nasıl Yapılır?

   Eyp dosyası oluşturmadan önce eyp nedir? kısaca açıklayalım. EYP, Elektronik Yazışma Paketinin kısaltmasından oluşturulur. KEP Adresinden yapılan bir gönderi paketinde bulunan dosya biçimi olarak düşünebilirsiniz. Kosgeb, Sanayi Bakanlığı, Teşvik Başvuruları gibi bir çok başvurusu sırasında KEP Adresinden göndereceğiniz dosyaların eyp dosyası formatında olması gerekir. 

 Devlet kendi arasında yaptığı yazışmalarda eyp uzantılı dosya biçimini kullanmaktadır. Buna elektronik yazışma paketi adı verilir. Peki eyp dosyası nasıl oluşturulur? aşağıda kısaca anlattık.

  Eyp paketi dediğimiz dosya biçimi devletin kendi içinde gönderilen dosyların sıkıştırılmış ve gizlenmiş hali olarak adlandırılabilir. Bir bakıma günümüzde zip ya da rar dosyası gibi kullandığımız dosya biçimlerine benzer fakat daha gelişmişidir. Hem dosya eyp dosyasına çevirmenize hem de imzalamanıza sağlayan kendi yazılımımız program bulunmaktadır.

 Eyp yani Elektronik yazışma paketi oluşturabilmek ya da açabilmek için ara bir programa ihtiyacınız vardır. Bu program için bizim yazılımımızdan faydalanabilirsiniz. Elektronik yazışma yapabilmeniz için kep adresi ve eimza almış  olmanız  gerekir. KEP Adresi ve E-imza almadıysanız KEP adresi , e-imza hem de eyp programını kapsayan paketlerimizden de faydalanabilirsiniz.

 Eyp dosya biçimi olduğu için pdf uzantılı olarak hazırladığınız dosyaları eyp dosyasına çevirip, elektronik imza ile imzalayarak kep adresiniz üzerinden kurumun kep adresine göndermeniz gerekir.

Aynı zamanda e-imza ile imzalanmış gelen bir eyp formatında dosyayı da yine programımız üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Eyp dosyası açma ve oluşturma işlemlerini tek bir yerden yapabilirsiniz.

Dosyanızı eyp olarak çevirmek için gerekli programımızın kullanımı ve teknik desteği  tarafımızdan yapılmaktadır.

 Eyp ie ilgili ayrıntılı bilgi almak için whatsapp hattımızdan ya da 0212 963 33 04 numaramızdan bizi arayabilirsiniz.

Eyp Bilgi Başvuru Formu

eyp dosyası oluşturma ve açma nasıl yapılır?

Başvuru Formu

Formumuzu Doldurun 15 Dk. İçinde Arkadaşlarımız Size Dönüş Yapsınlar.

Whatsapp Sipariş
1
Buradan Yazınız
Merhaba, Eimza.net E-imza Hizmet Sağlayıcısına Hoşgeldiniz. Bizimle buradan iletişim kurabilirsiniz.
Hemen Ara