Yasal Güvenli Elektronik İmzalama ile Bordro Gönderimi Banka Talimatı Gönderimi İk Süreçlerinizi Hızlandırın

EsignBox ile Zaman Damgası – OTP ve Elektronik İmza Kullanarak Banka Talimatlarınızı, Sözleşme İmza Süreçlerinizi, Bordro Gönderimi ve İK Süreçlerinizi Mekandan Bağımsız İmzalayıp Dijital Ortama Taşıyın.

Elektronik İmzalama Programı EsignBox
Elektronik İmzalama Programı Nedir?

Elektronik İmzalama Programı Nedir? (EsignBox)

Elektronik imzalama programı ıslak imza ile yapmış olduğunuz tüm işlemleri elektronik imza kullanarak yapmanızı sağlayan bir programdır. EsignBox Web ortamında kullanabilir isterseniz kendi sunucunuza da kurdurabilirsiniz. Elektronik ortamda imzalamak istediğiniz bir pdf dosyası olabilir, bayi sözleşmesi ya da tedarikçi sözleşmesi olabilir tüm dosyalarınızı imzalayabilirsiniz. İsterseniz dosya üzerinde başka birinin ya da birilerinin imzası olması gerekiyorsa birden çok kişi imzalama yapabilir. Hazırlanmış dosya işlem bittikten sonra ilk düzenleyene gelir ve gönderilebilir ya da saklanabilir durumdadır. Elektronik imza ile imzalanmış dosyaları birçok şekilde gönderebilirsiniz. Karşı taraf bunu açtığında dosya üzerinde imza doğrulama işlemini yapabilir. Yine istenirse KEP Adresi üzerinden e-imza ile imzaladığınız dokümanı hızlı, güvenli ve yasal olarak da gönderebilirsiniz.

  Bu işlemleri elektronik ortamda yapmanın size en büyük faydası maliyettir. Bir dokümanın bazen şehir dışına çıkması gerekiyor, imza için imza yetkisine gidip tekrar başkası tarafından imzalanması gerekiyor. Bu gibi durumlarda kargo maliyetinden çok beklenen ve harcanan zaman her şeyden daha önemli hale geliyor. Sözleşmelerinizi, banka talimatlarınızı, yönetim kurulu kararlarınızı ya da şirket içi süreçlerinizdeki tüm belgelerinizi e-imza ile yürütebilirsiniz. Elektronik imza programımız ile eğer yok ise e-imza başvurusu yaparak tüm işlemlerinizi bizden gerçekleştirebilirsiniz. Eğer daha önce edinmediyseniz KEP Başvurunuzu da bizimle yapabilir yarım saat içinde KEP adresinizi kullanabilirsiniz.

E-imza İmzalama Yöntemleri Nelerdir?

E-imza imzalama türleri ES_BES, ES_T, ES_X Long, ES_A olarak süre ve imza şekillerine göre ayrılmaktadır.

  Bunların içinde ES_BES zaman bilgisi içermeyen en temel imzalama türüdür. İmza süresi ise sertifika süresi kadardır yani sertifika süresi bittiğinde ya da iptal edildiğinde doğrulama yapılamaz. 

ES_T: ES_BES türünü kapsayan ve zaman damgası da içeren imza şeklidir.  Kanuni olarak uzun süreli doğrulanmasına bu ikisi yeterli değildir.

ES_X_Long: ES_T imza türünü içermekle beraber ayrıca doğrulama işlemi için sertifika kök ve alt kök sertifikaları yer almaktadır. Doğrulama için gereken tüm veriler imza dosyasında ulaşılabilir.

ES_A: En çok tavsiye edilen ES_X_Long imza türü olmasına rağmen tüm imza türlerini içinde bulunduran ve ayrıca içindeki ayrışık dosyaların sertifika sürelerinden daha uzun süre saklanması gerektiğinde kullanılır.

Bordro, Yazılı Uyarı, Performans ve Maaş Bildirimi gibi Tüm Süreçlerinizi Yasal ve Güvenli Şekilde eSignBox ile Yönetebilirsiniz.

eSignBox Demo Talep Formu

Zaman Damgası, Elektronik İmza ve OTP Kullanarak İmzalı Tüm Evrak Süreçlerinizi Dijitalleştirin. Maliyetten ve Hızdan Kazanın!

eSignBox Hakkında Bilmeniz Gerekenler

E-imza İmzalama Programı Neden Gerekli?

Elektronik imza ile günümüzde bir çok yasal işlemlerinizi o kurumun web sayfasına/portalına girerek yapabiliyorsunuz fakat bir dosya, banka talimatı, bayi sözleşmesi, iş anlaşması imzalamak istediğinizde yasal geçerli olabilmesi için uzun süreli imza(imzalama türleri) zaman damgalı ve doğrulama yapılabilir olması gerekir. Bu işlemleri yapabilmeniz için programımıza sahip olmalısınız.

Banka Talimatı E-imza ile İmzalanıp Gönderilebilir mi?

Banka Talimatını imzalamak için ara programa ihtiyacınız bulunmaktadır. Yukarıda da açıkladığımız gibi BTK tarafından belirlenmiş imzala türleri bulunmaktadır. Sizin ücretsiz olarak kullandığını programlar kısa süreli imzalama türü ile imzalanır ve ileride  kimlik doğrulama işlemi yapılamaz. Banka talimatlarınızı programımız ile yasal geçerli imzalayıp gönderebilirsiniz. Banka sistemleri ile entegre çalışır. eSignBox ile gönderdiğiniz banka talimatlarınız bankaların kendi sistemleri olan SFTP alanlarına işlenir. Banka Talimatlarınız elektronik imza süreçlerine uygun ve zaman damgalı olarak bankaya gönderilir.

Elektronik imza ile Sözleşmler imzalanabilir mi?

Tüm sözleşme imzalama işlemlerinizi eSignBox ile elektronik imza ya da mobil imza aracılığı ile yapabilirsiniz. E-imza kanununa göre; “ıslak imza, e-imza ile aynı yasal geçerliğe sahiptir.”

5070 Sayılı Kanun Nedir?

5070 sayılı kanun 2004 yılında e-imza nedir?, kullanma , nerelerden alınabileceği gibi bir çok konuya açıklık getirmiş e-imza kanunudur.

İmzalama (eSignBox) Programına Nasıl Sahip Olabilirim?

Elektronik imzalama programımız  eSignBox web portal üzerinde yazılmış bir programdır. Denemek isteyen kullanıcılara öncelikle bir hesap açıyor ve demo olarak kullanmasını sağlıyor. Sormak istediği tüm soruları cevaplıyoruz. Kullanmak isteyen müşterilerimiz paket seçimini yapıp sözleşmeyi imzalayıp göndererek 1 gün için kullanıma başlayabiliyor.

Yasal Olarak Geçerli midir?

Yazılımımız BTK tarafından belirlenmiş ve sadece ESHS ler tarafından yapılabilen imzalama kurallarına göre yazılmıştır.

eSignBox ile Çoklu İmzalama Yapılabilir mi?

Yazılımın kurumsal modülü imza sirküsüne göre ya da sizin belirlediğiniz kişiler - kullanıcılar için dosyayı, sözleşmeyi ya da banka talimatını diğer kullanıcıları imzasına açabiliyorsunuz.

BAŞVURU FORMU

Zaman Damgası Başvuru

İletişim

Ofisinizde ya da Evinizde (Home Office) Kapıda Teslim E-imza. Whatsapp Hattımızdan Yazabilir, Formumuzu Doldurabilir ya da Arayabilirsiniz.

MErkez İletişim

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:13 No: 2490 Şişli -İSTANBUL

0212 963 33 04

Cennet Mah. Hurriyet Cad. Taşdelen Sok. K.Çekmece

0212 963 33 04

Merkez mahallesi istanbul cadesi no 16 / 4 Bağcılar Metro Duragı veya bağcılar tranvay durağı, 34200 Bağcılar

0212 963 33 04

NECİP FAZIL MAH: CANDAN SOKAK: No:10 d/5 ÜMRANİYE/İSTANBUL

0212 963 33 04

Gayrettepe Mah. Ahmet Hamdi Cad. No:10 Yenimahalle Ankara

0312 963 14 43

Balbey Mah. Cengiz Topel Cad. Muratpaşa-Antalya

0242 255 02 07

Y. Sultan Selim Mah. Mevlana Cad. Körfez İş Merkezi 1.Etap Emlak Konutları Apt. No: 106/3  Körfez/Kocaeli 

0532 706 98 02

Yarhasanlar Mah Konuk CAD No 52/106 Şehzadeler Manisa

0850 255 02 15

E-imza Nasıl Alınır? E-imza Başvuru Nasıl Yapılır?
eimza.net logo

Başvuru Formu

Formumuzu Doldurun 15 Dk. İçinde Arkadaşlarımız Size Dönüş Yapsınlar.

Whatsapp Sipariş
1
Buradan Yazınız
Merhaba, Eimza.net E-imza Hizmet Sağlayıcısına Hoşgeldiniz. Bizimle buradan iletişim kurabilirsiniz.
Hemen Ara